Nawigacja Bloga

Najnowsze posty

Latest comments

JAK DBAĆ O NATURALNY KOŻUCH SKÓRZANY?

3350 Wyświetleń 0 Polubiono

,,Kożuch był symbolem płodności, bogactwa i szczęścia, posiadał istotne znaczenie w obrzędowości"

KOŻUCH SKÓRZANY- CHARAKTERYSTYKA

Już we wcześniejszych wpisach wyjaśnialiśmy czym jest kożuch skórzany, ale warto przypomnieć kilka istotnych faktów dotyczących naturalnych kożuchów. Jak powszechnie wiadomo jest to okrycie wierzchnie, które zapewnia ciepło nawet w najbardziej mroźne dni. Podczas szycia wykorzystuje się wszystkie warstwy skóry jednocześnie- zewnętrzną warstwę stanowi skóra właściwa, która może być w różny sposób wykończona, natomiast wewnętrzną stronę stanowi futro. Włosie dzięki naturalnej termoizolacji przepuszcza powietrze przy jednoczesnym utrzymaniu ciepła wewnątrz. Dzięki temu, że jest to surowiec naturalny nasze ciało może swobodnie "oddychać" nie zatrzymując wilgoci w środku. Do najważniejszych zalet z użytkowania naturalnego kożucha skórzanego można zaliczyć przede wszystkim niesamowitą trwałość i gwarancję użytkowania przez wiele sezonów a także wysoką jakość produktu, ponieważ skóra kożuchowa jest niesamowicie odporna na starzenie. Aby cieszyć się nieskazitelnym wyglądem produktu należy odpowiednio dbać o wyroby wykonane z surowców naturalnych. 


KOŻUCH SKÓRZANY- JAK NOSIĆ

Przede wszystkim kożuchy skórzane powinno nosić się co sezon, ponieważ włókna kolagenowe, które są naturalnym składnikiem skóry podczas nieużywania w pewien sposób zastygają i skóra może stać się bardziej sztywna. Jeśli co roku kożuch będzie używany, surowiec będzie cały czas miękki i przyjemny w użytkowaniu. Należy nie dopuścić do całkowitego przemoknięcia na wylot, ponieważ kożuch ulegnie odgarbowaniu i utraci swoje naturalne właściwości, których już nie będzie w stanie przywrócić do pierwotnego stanu. Skóra stanie się sztywna, sucha i matowa bez koloru. Podczas noszenia trzeba bardzo uważać na to, aby nie pobrudzić skóry czymś tłustym, ponieważ plamy są bardzo trudne do wyczyszczenia. Nie powinno się także perfumować z bliska, będąc już ubranym w okrycie wierzchnie. Perfumy naniesione na skórę niestety mogą spowodować pojawienie się plam, które nie będą wcale łatwe w wytarciu. 

KOŻUCH SKÓRZANY- CZEGO UNIKAĆ

Istnieje kilka czynników, których nie powinno narażać się na nadmierny kontakt z kożuchem. Przede wszystkim zima jest porą roku bardzo nieprzewidywalną. W każdej chwili może zacząć padać śnieg lub deszcz. W sytuacji kiedy będziemy na zewnątrz ubrani w kożuszek, powinniśmy unikać kontaktu z wodą, ponieważ skóra w kontakcie z wilgocią może stać się delikatnie sztywna. Choć skóra kożuchowa jest zdecydowanie grubsza od skóry wykorzystywanej w kurtkach skórzanych czy ramoneskach i jest bardzo małe prawdopodobieństwo przemoknięcia, to nadal trzeba pamiętać, że jest to wyrób naturalny o który trzeba specjalnie dbać. Kiedy zdarzy się tak, że zmokniemy na dworze, nie trzeba od razu panikować. W pierwszej kolejności należy wyjąć z kieszeni wszystkie ciężkie przedmioty, które mogą przyczynić się do powstania odkształcenia. Następnie trzeba przystąpić do procesu suszenia, do tego będzie potrzebny wieszak, który będzie na tyle duży żeby wypełnił całe ramiona w środku. Tak przygotowany kożuch trzeba powiesić w pomieszczeniu o pokojowej temperaturze, z dala od bezpośredniego źródła ciepła (gorące powietrze mogłoby przyczynić się do twardnienia i sztywnienia skóry). Suszenie powinno trwać tak długo, jak wymaga tego produkt. Nie wolno w żadnym przypadku przyspieszać suszenia na przykład powietrzem z suszarki. Kolejnym aspektem, który należy unikać to nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne. Słońce, które świeci nie tylko na skórę kożuchową, ale na każdy rodzaj, powoduje że kolor może stać się bardziej wypłowiały i wyblakły. Kilka ciekawych informacji na temat ochrony i pielęgnacji odzieży skórzanej można dowiedzieć się także z tego artykułu.  

KOŻUCH SKÓRZANY- CZYSZCZENIE 

Każdemu z nas zdarzyło się czymś pobrudzić. Zabrudzenia powstałe na tkaninach czy różnego rodzaju materiałach nie są bardzo problematyczne, bo wystarczy wrzucić brudne ubranie do pralki i gotowe. W przypadku odzieży skórzanej tak prosto niestety nie jest. Bardzo dawno temu istniała możliwość wrzucenia produktu do bębna ze specjalnymi trocinami i z domieszką konkretnych detergentów, które uderzały o plamę powodując jej usunięcie, niestety tego sposobu już nie się praktykuje. Kategorycznie wyrobów skórzanych nie pierzemy w pralce w warunkach domowych! Taka czynność spowoduje, że wyrób nie będzie już się do niczego nadawał. Jednak jest kilka sposobów, które mogą pomóc w czyszczeniu brudu powstałego na skórze kożuchowej. Najbardziej znanym patentem, który stosuje się z dziada pradziada, to pocieranie plam suchą skórką od chleba. Dzięki twardej powierzchni zanieczyszczenie pod wpływem pocierania wytrze się. Kiedy w domu zabraknie suchego chleba, można wziąć twardą gąbkę i spróbować delikatnie przetrzeć zabrudzenie. Gwarantujemy, że z kożuchem nic nie powinno się stać a plama bardzo możliwe, że zniknie. Niestety poplamienie się tłustymi substancjami nie będzie możliwe do usunięcia w warunkach domowych. Istnieją specjalne punkty w których można wyprać kożuch traktując go specjalistycznymi środkami chemicznymi, które nie uszkodzą surowca. 

Bezpośrednio po zabrudzeniu można spróbować zetrzeć plamę przy użyciu ściereczki delikatnie zwilżonej letnią wodą. KOŻUCHY SKÓRZANE- PRZECHOWYWANIE 

W związku z tym, że skóra bardzo łatwo chłonie zapachy, nie powinno się jej przechowywać w zawilgoconym miejscu. Jeśli zapach stęchlizny przesiąknie w skórę, niestety pozostanie już z nami. Najlepszym rozwiązaniem będzie włożenie produktu w lniany bądź bawełniany worek, który zostanie powieszony w szafie. Dzięki takiemu zastosowaniu skóra będzie swobodnie oddychać a dzięki ciągłemu przepływowi powietrza nie będzie kumulować w sobie różnego rodzaju zapachów. 

Odpowiednie przechowywanie odzieży skórzanej jest bardzo istotnym elementem

NATURALNY KOŻUCH SKÓRZANY- PIELĘGNACJA

Nie powinno się traktować skóry kożuchowej kremami czy balsamami, które w swojej konsystencji są tłuste. Środkiem, który można stosować z powodzeniem jest KAPS NANO PROTECTOR- zapobiega absorpcji wilgoci, ale także znacznie ogranicza brudzenie się materiałów przy równoczesnym zachowaniu właściwości oddechowych skóry. Dzięki nano-technologii preparat podczas aplikacji rozdrabnia się na mikroskopijne kropelki i przylega do poszczególnych włókien tekstylnych. Skóra będzie odporniejsza na wilgoć oraz brud. Woda zamiast wchłaniać się, spływa po powierzchni skóry skutecznie ją chroniąc. 


Preparat do wyrobów skórzanych, który zapobiega wchłanianiu się wody.  
TOMSKÓR PRODUCENT KOŻUCHÓW SKÓRZANYCH


Jesteśmy producentem odzieży i galanterii skórzanej, aczkolwiek w ostatnich latach bardzo skupiliśmy się na szyciu kożuchów skórzanych. Skórę kożuchową pozyskujemy z najlepszych włoskich garbarni a podczas produkcji dokładamy wszelkich starań, aby nowe modele pojawiające się w naszej kolekcji podążały za światowymi trendami. W sezonie zima 2020/2021 w naszym sklepie internetowym tomskor.pl pojawiło się aż kilkanaście nowych modeli kożuchów skórzanych damskich i kożuchów skórzanych męskich! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań służymy pomocą!

Opublikowano w: O SKÓRZE - BLOG TOMSKÓR

Skomentuj

Security code
  • Zarejestruj się

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się z Lub Zresetuj hasło