Nawigacja Bloga

Najnowsze posty

Latest comments

Kompleksowa pielęgnacja kurtek skórzanych - środki do pielęgnacji i konserwacji odzieży skórzanej

41429 Wyświetleń 7 Polubiono

 

 

 

 

Jak dbać i pielęgnować skórzaną kurtkę?

 

Przede wszystkim należy najpierw sprawdzić, z jakiego rodzaju skóry wykonana jest kurtka, ponieważ właśnie od jej rodzaju zależy sposób jej pielęgnacji. Stosowanie nieodpowiednich metod pielęgnacji lub środków czyszczących może doprowadzić do zmniejszenia trwałości skóry i pogorszenia jej wyglądu lub nawet uszkodzenia.

O tym jak rozpoznać rodzaj skóry naturalnej dowiemy się z naszego wpisu dostępnego TUTAJ.

czarna kurtka skórzana damska

Jakie środki stosować do pielęgnacji?

 

Skóra licowa - zamsz gładki

kurtka skórzana zamsz gładki

Skóry licowej się nie pierze, nie czyści chemicznie oraz nie prasuje. Można delikatnie przetrzeć wilgotną, nieprzemoczoną szmatką, lub przeczyścić specjalną szczotką do skóry.

W przypadku takiej potrzeby najlepszym rozwiązaniem jest oddanie ubrania do zakładu profesjonalnie zajmującego się czyszczeniem skóry.

Jednym z niektórych środków do pielęgnacji, którego możemy użyć to Nanoprotektor - środek tworzy specjalną powłokę hydrofobową, która zapobiega wchłanianiu i przesiąkaniu wody i wilgoci przez skórę, co pozwala na zachowanie idealnego wyglądu skóry bez ryzyka jej nadmiernego przemoczenia.

 

Skóra jagnięca - stosowana w największej ilości naszych produktów

kurtka skórzana skóra licowa jagnięca

Skóry nie czyści się chemicznie,nie prasuje i nie pierze. Można delikatnie przetrzeć wilgotną szmatką.

 

Niektórymi środkami do pielęgnacji, których możemy użyć to:

 

DELICATE CREME - specjalny krem do skóry o delikatnej konsystencji na bazie naturalnych wosków, który pielęgnuje skórę, odpowiednio ją odżywiając i przywracając naturalny połysk. Przywraca nasycony kolor skóry, utrwalając go.

 

Dostępny jest w naszym sklepie w 3 rodzajach: bezbarwny i uniwersalny do każdego koloru skóry, czarny dedykowany do czarnego koloru skóry oraz granatowy dedykowany skórze w odcieniach granatu. Czarny i granatowy krem zawierają barwnik, który przywraca i utrwala kolor. Zaleca się stosowanie miejscowe na odzieży skórzanej w okolicy przetarć i odbarwień.

 

BALSAM FOR LEATHER - specjalny bezbarwny balsam do pielęgnacji skór na bazie naturalnych wosków i wyselekcjonowanych oraz dedykowanych olejków. Czyści i odżywia skórę, odpowiednio ją natłuszczając i konserwując. Zalecany do regularnego użytku i stosowania na całej powierzchni odzieży.

 

 

środki do pielęgnacji skóry

 

Nanoprotektor - środek tworzy specjalną powłokę hydrofobową, która zapobiega wchłanianiu i przesiąkaniu wody i wilgoci przez skórę, co pozwala na zachowanie idealnego wyglądu skóry bez ryzyka jej nadmiernego przemoczenia.

 

Dla uzyskania najlepszego i najtrwalszego efektu można używać wszystkich środków. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować wszystkich środków w tym samym czasie a w odstępie kilku dni.

 

środek do pielęgnacji odzieży skórzanej

Zaleca się zastosowanie środków w odpowiednich kilkudniowych odstępach czasu czasu. Dla przykładu w jednym dniu użyjemy kremu do skóry, kolejno w odstępie kilku dni balsamu oraz na koniec po kolejnych kilku dniach zabezpieczymy całości Nanoprotektorem. Kolejność oraz odstępy czasowe są bardzo istotne. Jednak do regularnej pielęgnacji wystarczy sam balsam.

 

Skóra szlachetna typu nubuk (nubuck) / welur

skóra szlachetna nubuk nubuck welur

Nubuk to najszlachetniejsza i najdelikatniejsza odmiana skóry jest niezwykle przyjemna i delikatna w dotyku i posiada niepowtarzalny matowy wygląd, ale idzie za tym szczególne traktowanie tego rodzaju skóry.

 

Czyszczenie opiera się na użyciu specjalnej szczotki do skóry z miękkim włosiem z powodu jej niezwykłej delikatności. Można wspomóc się wilgotną i miękką szmatką, unikając mocnego tarcia, które może niszczyć i odbarwić jego delikatny meszek.

szczotka do czyszczenia skóry

 

Nubuku się nie natłuszcza i nie stosuje się nieodpowiednich środków czyszczących Można oddać produkty z tej skóry do czyszczenia tylko i wyłącznie do wyspecjalizowanego zakładu, zajmującego się profesjonalnie czyszczeniem skór typu nubuk/welur, a przed stosowaniem jakichkolwiek środków należy się upewnić, że są one przeznaczone do tego typu skóry.

 

Środek, którego można bezpiecznie używać na skórze typu nubuk to nanoprotektor. Zapobiega on przemoknięciu skóry i wchłanianiu wilgoci tworząc warstwę hydrofobową zabezpieczającą przed wilgocią.

 

Regularne szczotkowanie nubuku znacznie poprawia jego wygląd i powoduje ujednolicenie koloru przez odpowiednie uczesanie drobnego włosia. Czesanie pomaga wybrać zabrudzenia ze skóry i usunąć niegroźne plamy czy przebarwienia.

 

Szczególnie uważać trzeba na tłuste plamy, których usunięcie z nubuku może okazać się niemożliwe.

 

Stosując jakiekolwiek inne środki do pielęgnacji skóry, upewnij się, że są one wysokiej jakości oraz dedykowane i bezpiecznie dla rodzaju skóry, na której będą zastosowane.

 

Pielęgnowana w odpowiedni sposób skóra odwdzięczy się wieloletnim i nienagannym wyglądem oraz jeszcze dłuższą trwałością. Dlatego warto wiedzieć jak o nią odpowiednio zadbać i robić to regularnie.

 

 

kurtka skórzana męska tomskór

 

 

W naszej ofercie można znaleźć skuteczne środki wysokiej jakości do pielęgnacji skóry w atrakcyjnych cenach.

Koniecznie zadbaj o swoją kurtkę już dziś i zapoznaj się  z pierwszą częścią wpisu, która pozwoli kompleksowo zadbać o odzież skórzaną.

 Skomentuj

Security code
  • Zarejestruj się

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się z Lub Zresetuj hasło