Nawigacja Bloga

Najnowsze posty

Latest comments

Jak dbać o kurtkę skórzaną - na co uważać żeby zachować idealny wygląd odzieży skórzanej?

28555 Wyświetleń 8 Polubiono

 

 

 

 

 

 

Skóra naturalna wśród wielu zalet i niepowtarzalnych cech posiada też aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę tak, aby cieszyć się jej wyglądem i trwałością przez wiele długich lat.

 

kurtka skórzana męska tomskór

 

NA CO UWAŻAĆ POSIADAJĄC ODZIEŻ SKÓRZANĄ?

 

Skóra nie lubi wody a dokładniej jej nadmiaru i przemoczenia. Bardzo trudno po przemoczeniu doprowadzić ją do pierwotnego stanu a często okazuje się to niemożliwe. Dlatego nie zaleca się używania odzieży skórzanej na deszczu.

Jeżeli jednak zdarzyło się tak, że skóra zamokła, nie wolno jej suszyć na grzejniku lub jakkolwiek narażając ją na zbyt wysoką temperaturę. Takie suszenie powoduje deformacje kroju i odkształcenia. A wystarczy ją odwiesić na wieszak i czekać aż wyschnie w temperaturze pokojowej.

 

kropla wody

 

 

Absolutnie nie zaleca się prania w pralce czy suszenia - takie czynności niszczą skórę i garbowanie, powodując nieodwracalne uszkodzenia i odbarwienia.

Zbyt wysoka temperatura i bezpośrednia ekspozycja na ostre światło słoneczne przez długi czas również nie jest wskazana i po dłuższym czasie może prowadzić do powolnego blaknięcia koloru.

Uważać trzeba również na kurz, ponieważ, gdy wniknie on w materiał, trudno jest go usunąć i wyczyścić, dlatego zaleca się stosowanie pokrowców ochronnych i konserwacje skóry, dostępnych między innymi w naszym sklepie internetowym.

pralka pranie odzieży skórzanej

 

JAK UŻYTKOWAĆ KURTKĘ SKÓRZANĄ?

Kurtkę powinno się wieszać na wieszaku, który zachowuje prawidłową formę skóry, ponieważ po dłuższym czasie wiszenia na haczyku za sam materiał albo rzuceniu na fotel czy łóżko na skórze pojawią dodatkowe zagniecenia, których możemy już nie usunąć.

wieszanie odzieży skórzanej

 

Kolejnym aspektem, na który trzeba uważać użytkując odzież skórzaną, to wszelkiego rodzaju plamy po sokach, napojach i po jedzeniu. Jeśli zdarzy się nam jednak poplamić naszą ulubioną kurtkę, to w takim przypadku musimy szybko reagować, ponieważ jeśli taka plama zaschnie, to będzie praktycznie nie do usunięcia. Warto również wspomnieć, że spryskanie perfumami lub narażenie skóry na inne środki na bazie alkoholu i rozpuszczalników, odbarwią bezpowrotnie skórę.

 

 

 

czyszczenie odzieży skórzanej

 

 

 

JAK CZYŚCIĆ SKÓRĘ NATURALNĄ?

 

Czyścić takie plamy możemy tylko i wyłącznie wilgotną i miękką szmatką, nie dopuszczając do przemoczenia skóry. Najgorsze co możemy zrobić to użyć nieodpowiednich środków chemicznych, detergentów czy rozpuszczalników, które bezpowrotnie odbarwiają skórę.

 

Po udanym czyszczeniu w przypadku gdy nie powstało odbarwienie, można dla poprawienia efektu użyć balsamu i delikatnie go wetrzeć w miejsce poplamienia co natłuści i odświeży skórę.  

W przypadku gdy po wysuszeniu zostanie odbarwienie na skórze, należy zastosować na to miejsce krem koloryzujący o odpowiedniej barwie, a następnie po 2 dniach użyć balsamu do skóry.

 

Zachęcamy zapoznać się z drugą częścią wpisu, która pozwoli kompleksowo zadbać o naszą kurtkę skórzaną - LINK TUTAJ

 

 

 

 

 

Skomentuj

Security code
  • Zarejestruj się

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się z Lub Zresetuj hasło