Nawigacja Bloga

Najnowsze posty

Latest comments

Kożuch czy kurtka skórzana, co wybrać? - Blog Tomskór

8096 Wyświetleń 9 Polubiono


Ten wpis znacznie ułatwi wybór między kurtką skórzaną, kożuchem naturalnym a kurtką puchową. Jednak zanim postaramy się na to odpowiedzieć, musimy wiedzieć czym jest kurtka a czym jest kożuch oraz poznać między nimi różnice i to dlaczego ciekawą alternatywą jest płaszcz lub kurtka puchowa. Te informacje znacznie ułatwią wybór idealnego okrycia wierzchniego na ciepłą jesień lub srogą zimę.

KURTKA SKÓRZANA

Kurtka skórzana to niemal jeden z kanonów w świecie mody, zarówno damskiej, jak i męskiej. Cechuje się dość “lekkim” i codziennym usposobieniem. Dodaje niepowtarzalnego charakteru mężczyznom, jednocześnie podnosząc ich status oraz prestiż niezależnie od wieku. Natomiast dla kobiet jest to często element garderoby, który dodaje elegancji w codziennej stylizacji, jak również w zależności od fasonu może też podkreślić bardziej rockowy i niezobowiązujący styl. Sama kurtka zazwyczaj jest wykonana z części licowej skóry, która definiuje jej charakter i fakturę wierzchniej warstwy kurtki. Całość jest odpowiednio wykończona podszewką, co stanowi lekką i przewiewną całość. W klasycznych wiosenno-letnich fasonach przeważnie nie stosuje się dodatkowego ocieplenia. Więcej na temat kurtki skórzanej, znajdziesz w naszym poprzednim wpisie, do którego serdecznie zapraszam.ramoneska skórzana damska czarna

klasyczna lekka ramoneska damska, to sprawdzony element jesiennego ubioruKOŻUCH NATURALNY

Kożuch jest bardzo wysmakowanym i ekskluzywnym elementem garderoby. Charakteryzuje się wysokim prestiżem idącym w parze z równie wysoką jakością wykonania, co przekłada się bezpośrednio na adekwatną do tego produktu cenę. Jest tak z kilku powodów, mianowicie przez zastosowanie wszystkich warstw skóry jednocześnie, które są zazwyczaj dzielone i wykorzystywane w kilku różnych produktach. Dodatkowo skóra kożuchowa musi być idealna pozbawiona wszelkich wad, powinna mieć miękki i przyjemny w dotyku włos, od którego bezpośrednio zależy komfort użytkowania, oraz delikatną i miłą w dotyku wewnętrzną warstwę skóry, która jest dodatkowo uszlachetniana. Ta wewnętrzna warstwa skóry kożuchowej jest zewnętrzną warstwą samego kożucha. Trochę to skomplikowane, ale upraszczając, kożuch jest uszyty z kompletnej skóry łącznie z włosiem odwróconej spodem na wierzch, tak aby futerko grzało nas od wewnątrz. Cechą charakterystyczną kożucha jest to, że grzeje nas od razu po założeniu nawet w najmroźniejszą zimę. Należy mieć również na uwadze, że występują kożuchy o różnej grubości z różnego rodzaju włosiem, od czego przede wszystkim zależy to, jak “ciepły” będzie taki kożuch. Im grubsza skóra i bogatsze włosie, tym lepsza izolacja cieplna. Kożuchy występują w wielu fasonach, najpopularniejszymi są te w formie kurtki lub długiego płaszcza.ramoneska kożuch skórzany damski

ekskluzywny i ciepły kożuch naturalny w formie ramoneski idealnie sprawdzi się zimąPŁASZCZ I KURTKA PUCHOWA

Jest to jedna z wielu wariacji płaszcza lub kurtki skórzanej, która cechuje się przede wszystkim zastosowaniem dodatkowego ocieplenia, które występuje często w dwóch wariantach, syntetycznym oraz naturalnym:

Wypełnienie Syntetyczne

Jest to zastosowanie specjalnej pianki termoizolacyjnej “Thinsulate”, która skutecznie zatrzymuje ciepło wewnątrz kurtki, lub płaszcza co znacznie zwiększa komfort użytkowania w niskich temperaturach. Dodatkowo właściwości hydrofobowe zapobiegają przenikaniu wilgoci z zewnątrz, a jednocześnie jest to materiał oddychający, który zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza. Sprawdza się zarówno w sezonie jesiennym jak i zimowym.ciepła kurtka skórzana damska czarna

kurtka skórzana z ociepleniem pianką thinsulate idealna jako cieplejsza alternatywa dla cienkiej i lekkiej kurtki skórzanej, dobrze się sprawdza zimą i jesieniąWypełnienie Naturalne

Drugim bardziej naturalnym, a zarazem ekskluzywnym ociepleniem jest zastosowanie naturalnego pierza i puchu. Jest to mieszanka o specjalnie dobranych proporcjach puchu do pierza, gdzie puch stanowi znaczącą większość. Wszystko po to, aby zatrzymywać jak najwięcej ciepła i zachować lekkość kurtki czy płaszcza. Jest to rozwiązanie stosowane w najbardziej ekskluzywnych kurtkach lub płaszczach puchowych wykonanych z naturalnej skóry, co podkreśla ich wysoką jakość. Sprawdzi się doskonale w sezonie zimowym.ekskluzywna kurtka puchowa skórzana tomskór

kurtka skórzana puchowa z pierzem naturalnym. cieplejsza wersja kurtki ocieplanej pianką idealnie sprawdzi się w chłodne jesienno-zimowe dniOcieplenie Syntetyczne czy Naturalne?

Jak wypada naturalne pierze przy syntetycznym wypełnieniu? Ze względu na swoją niską pojemność cieplną oraz sprężystość, która bezpośrednio wpływa na termoizolacje, pierze jest znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem w zatrzymywaniu ciepła niż syntetyczne odpowiedniki nawet te wysokiej jakości. W przypadku ocieplenia naturalnego jest nam ciepło od razu po założeniu takiej kurtki lub płaszcza. To wszystko jeszcze bardziej poprawia komfort użytkowania, a  w zimne dni nawet największym zmarzluchom będzie ciepło. Niewątpliwą wadą jest to, że alergicy będą musieli zrezygnować z naturalnego wypełnienia na rzecz syntetycznego odpowiednika, który swoją przewagę pokazuje w trudnych warunkach. Wypełnienie syntetyczne pomimo tego, że nie jest tak skuteczne, jak naturalne ocieplenie sprawdzi się równie dobrze na zimę, a jego niepodważalną zaletą jest znacznie niższa cena. Dlatego warto rozważyć przy zakupie oba te rozwiązania.

RÓŻNICE MIĘDZY KOŻUCHEM A KURTKĄ

Kożuch jest zdecydowanie bardziej “ciężkim” typem ubioru w porównaniu z typową kurtką skórzaną, która składa się często z samej skóry i podszewki, bez dodatkowego ocieplenia. Jednak trzeba tutaj  wspomnieć, że bardziej zbliżona do kożucha jest skórzana kurtka puchowa lub płaszcz puchowy. Oba mają zastosowane dodatkowe ocieplenie, które ma za zadanie w podobny sposób chronić przed zimnem nasze ciało. Jednak w przypadku naturalnego pierza taka kurtka czy płaszcz jest zdecydowanie lżejsza i od typowego kożucha o podobnych wymiarach i jest to istotny czynnik wpływający na komfort użytkowania. Na naszym blogu możesz przeczytać o rodzajach skór naturalnych, do czego szczerze zachęcamy.

KOŻUCH CZY KURTKA PUCHOWA?

W przypadku kurtki puchowej, dodatkowe ocieplenie z naturalnego pierza stawia ją niemalże na równi z kożuchem naturalnym. Przewagę może mieć tylko nad kożuchem z cienkiej skóry, ponieważ ten z grubej skóry i z bogatym włosiem będzie bezkonkurencyjny w zachowaniu ciepłoty naszego ciała. Sam krój kurtki, płaszcza czy kożucha również ma wpływ na trzymanie naszej temperatury. Jeżeli ciepły kożuch jest dla nas za ciężki, alternatywą jest wykonany z cieńszej skóry lub właśnie wspomniana kurtka lub płaszcz puchowy z naturalnym ociepleniem.

CO LEPSZE NA JESIEŃ?

Na cieplejsze słoneczne jesienne dni idealna będzie typowa wygodna i lekka kurtka skórzana. Pomimo tego, że cienka i przewiewna, skutecznie ochroni nas przed chłodnym jesiennym wiatrem, a jednocześnie zapewni nam odpowiednią cyrkulację powietrza przez to, że skóra jest materiałem oddychającym. Na chłodniejszą część jesieni możemy pomyśleć o płaszczu, który zapewnia szczelną ochronę przed wiatrem. Jesień ma to do siebie, że jest nieprzewidywalna, dlatego najlepiej jest zaopatrzyć się w oba te rozwiązania.

CO LEPSZE NA ZIMĘ?

Już po samej grubości materiałów możemy wnioskować, w czym nam będzie cieplej, miękka skóra kożuchowa z delikatnym i gęstym włosiem idealnie sprawdzi się w warunkach zimowych, skutecznie izolując nas od panującego na zewnątrz mrozu nawet w niskich ujemnych temperaturach. Lżejszą alternatywą będzie kurtka lub płaszcz puchowy wypełniony naturalnym pierzem, który również spełni idealnie swoje zadanie w temperaturach poniżej zera. W mniej skrajnych temperaturach możemy zastanowić się nad cieńszym ocieplanym pianką thinsulate płaszczem lub kurtką skórzaną, która będzie tańszą alternatywą dla typowego kożucha,kurtki czy płaszcza z naturalnym wypełnieniem.

JAK WYBRAĆ KURTKĘ LUB PŁASZCZ SKÓRZANY?

Fason czy rodzaj naszego jesienno-zimowego okrycia wierzchniego powinniśmy wybrać sami, kierując się indywidualnymi upodobaniami oraz korzystając z powyższych informacji. Jednak warto zwrócić szczególną uwagę na jakość tego typu produktów, tym bardziej że będą nam służyć przez kilka lub nawet kilkanaście sezonów, więc warto dobrze zainwestować swoje pieniądze. Dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru zachęcamy do zapoznania się z naszym poprzednim wpisem na naszym blogu poświęconym firmie i marce TOMSKÓR producenta odzieży skórzanej.


logo tomskór producent odzieży skórzanej

Skomentuj

Security code
  • Zarejestruj się

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się z Lub Zresetuj hasło