Nawigacja Bloga

Najnowsze posty

Latest comments

Jak wybrać kurtkę skórzaną?

13828 Wyświetleń 10 Polubiono

 

 

Wybierz odpowiedni fason

Nasze kurtki poza kolorem i rodzajem użytej skóry, różnią się przede wszystkim fasonem, czyli ogólną formą. To właśnie od fasonu zależy to, jak taka kurtka wygląda, ile ma przeszyć, jaki ma kształt, ale przede wszystkim to jak ta skóra się na nas układa, jak również to czy i jak bardzo jest dopasowana oraz ostatecznie jak w niej wyglądamy. To właśnie fason determinuje dopasowanie w odpowiednich miejscach do naszej sylwetki i to czy kurtka się dobrze układa. A musimy pamiętać, że każda sylwetka różni się od siebie i np. dla osób wysokich kurtka powinna być dłuższa z długimi rękawem, a jeśli obwód w biodrach jest większy niż w klatce piersiowej to powinien być naszym podstawowym wymiarem do którego dobieramy rozmiar.

 

 

 

7vTbmK27ivm8pK4PhZ-d5eyVh_QvU8NxOhLb1bAB

 

 

 

Zwróć uwagę na kolor

Kolor to nie tylko kwestia gustu, ale i użytkowa. Oczywiście, musi się nam podobać i spełniać odpowiednie kryteria modowe czy pasować do naszej codziennej stylizacji lub pozostałych elementów naszej garderoby, ale jest jeszcze inny istotny aspekt. Łatwiej jest utrzymać przez dłuższy czas w idealnym stanie czarną lub  kurtkę ciemnego koloru od takiej, która jest wykonaną z jasnej skóry. Na ciemnych kurtkach nie widać aż tak mocno zabrudzeń czy przebarwień od kilkuletniego użytkowania, a pielęgnowana i konserwowana w odpowiedni sposób będzie wyglądać nienagannie nawet po tak długim czasie. Jednak jeśli odpowiednio zadbamy o jasny kolor, to również nas w tej kwestii nie zawiedzie, jednak musimy bardziej uważać na wszelkiego rodzaju plamy czy zabrudzenia.

 

 

 

SWQSKQ1cwHC43NAZ3P885jZJ7jCCObdO0-mMvSen

 
Przymierz

To chyba najistotniejszy aspekt, bo nic nam z tego, że fason nam się spodoba i kolor będzie odpowiedni, kiedy kurtka na nas nie leży i nie wyglądamy w niej tak dobrze, jak zakładaliśmy. Najlepiej jest sprawdzić kilka rozmiarów oraz fasonów i dobrać ten, który leży idealnie i podoba nam się najbardziej. Należy też zwrócić uwagę czy kurtka nie jest dla nas po prostu za ciężka, a waga zależy od grubości i rodzaju użytej skóry.

 

Lekka czy ciepła?

Tu musimy sami zdecydować, jednak jest to kolejny istotny aspekt, bo co nam z ciepłej kurtki skórzanej latem albo cienkiej i przewiewnej w zimowe dni. Niektóre kurtki są wykonane z grubszej i co za tym idzie cieplejszej skóry. Mogą mieć zastosowane ocieplenie, więc idealnie nadają się na chłodniejsze dni, chroniąc nas przed wiatrem i zimnem. Kurtki skórzane puchowe skutecznie ochronią nas nawet przy dużym mrozie srogą zimą. Z drugiej strony lekka i przewiewna kurtka sprawdzi się idealnie w wiosenne czy letnie dni, zapewniając odpowiednią wentylację dzięki temu, że skóra przepuszcza powietrze i jest oddychająca”.

 

 

 

hbKPZ0s8brOZ2QkuUWeUNtpFIgoqo4Dx-VSe6njG

 

 

 

Dotknij

Zadbaj o to, żeby dokładnie poczuć kurtkę skórzaną przed zakupem, to właśnie Tobie musi odpowiadać jej faktura, a przede wszystkim uczucie, jakie towarzyszy, kiedy ją dotykasz i zakładasz na siebie. Kurtka powinna nam odpowiadać pod każdym względem, a sprawdzić najlepiej to na własnej skórze, tym bardziej, że jest to zakup na lata.

Istnieje wiele rodzajów skóry, a każdy znacząco różni się od siebie, o czym był wpis na naszym blogu do którego serdecznie zapraszam. Wracając do tematu, istotnymi aspektami wpływającymi na nasze odczucia użytkując kurtkę są: jakość skóry, faktura, miękkość, gładkość i grubość skóry.

 

 

Przyjrzyj się dokładnie

Sprawdź z bliska jak wykonana jest kurtka. Szczególną uwagę zwróć na to, czy nie wystają gdzieś nitki, czy stębnowania są równe, oraz czy skóra nie jest zbyt mocno pofałdowana przy łączeniach elementów, co może świadczyć o niechlujnym i nieprofesjonalnym szyciu. Podszewka to również bardzo istotny element, na który warto zwrócić uwagę. W przypadku najtańszych kurtek skórzanych należy pamiętać, że zdarza się, że producenci wprowadzają w błąd pisząc, że coś jest wykonane ze skóry a okazuje się, że skóry naturalnej użyto tylko w jakimś małym procencie lub zwyczajnie nazywają skaj skórą, unikając udzielania informacji o materiałach użytych do produkcji.

 

Sprawdź cenę

Wbrew pozorom mówi więcej niż mogłoby się nam wydawać. A co dokładnie, możesz się dowiedzieć z poprzedniego wpisu na blogu, do którego odsyłam zainteresowanych. W skrócie informacja o zbyt niskiej cenie może nas ustrzec od kupienia kiepskiej  podróbki lub zwyczajnie produktu bardzo słabej jakości, z którego nie będziemy zadowoleni.

 

 

 

zpxkSmII0LAD9gr9Bd0djZQMd6Fcw0EMwicd-EJi

 

 

 

Wybierz mądrze

I zapoznaj się z naszą ofertą, to nic nie kosztuje, a możesz jedynie zyskać. Kupując w firmie Tomskór masz pewność, że kupujesz produkt krajowy, z najlepszych materiałów pochodzących z Europejskich garbarni.

Nasze kurtki skórzane szyte są przez wykwalifikowanych pracowników z bogatym doświadczeniem, a firma wyposażona jest w najlepsze maszyny pozwalające na bezkompromisowe szycie najlepszej odzieży skórzanej. Kupując u nas masz gwarancje satysfakcji i wysokiej jakości produktu, o czym najlepiej przekonasz się na własnej skórze.

 

 

 

 

Skomentuj

Security code
  • Zarejestruj się

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się z Lub Zresetuj hasło