Nawigacja Bloga

Najnowsze posty

Latest comments

Skóra naturalna czy ekologiczna? Co wybrać

7029 Wyświetleń 11 Polubiono

 

 

Jaka jest zasadnicza różnica między tymi na pozór podobnymi materiałami oraz jakie są ich zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy zakupie, ale przede wszystkim co wybrać? O tym i o wielu innych aspektach dowiesz się właśnie z tego wpisu.

 

z3qEKoLmjNnrXNO-kiV5u1Iyz9kmrWKxSzlfSBpP

 

 

SKÓRA NATURALNA

Zaletą skóry naturalnej jest przede wszystkim jej wysoka jakość oraz przy odrobinie uwagi wieloletnia trwałość, czego nie możemy oczekiwać od "ekoskóry".

 

Co ciekawe skóra naturalna jest pod każdym względem bardziej "eko" niż skaj, ponieważ jest całkowicie biodegradowalna. Jest również przyjazna dla alergików, co jest niezwykle ważne w odzieży skórzanej, z którą nasza skóra jest w bezpośrednim kontakcie często przez długie godziny. Nie powoduje uczuleń ani podrażnień, ale przede wszystkim "oddycha" co zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania.

 

W dodatku z czasem w zależności od rodzaju skóry dopasowuje się do sylwetki jej użytkownika, jeżeli mowa o odzieży wierzchniej takiej jak kurtki skórzane, które można znaleźć w naszym sklepie.

 

 

GrRn0WNJnBjgyU5eaLP-itJaMd5vA4wrRlKF-Bch

 

 

Prestiż to kolejna cecha zarezerwowana tylko i wyłącznie dla skóry naturalnej, który niewątpliwie towarzyszy przy wyrobach z tego surowca. Dodatkowo podkreśla to niepowtarzalna struktura skóry oraz jedyny w swoim rodzaju zapach, który dla większości osób jest przyjemny i kojarzony luksusem.

Wisienką na torcie może być już tylko skórzany "hand made" przy mniejszych zakładach takich jak firma Tomskór, co znacznie zwiększa jakość ręcznie szytych ubrań czy galanterii i ekskluzywność oraz niepowtarzalność takich produktów.

 

 

VbPWz_l3zKkSbOGA0FKZKCMz2C7h-fBtPnjx06cN

 

 

 

A co z wadami skóry naturalnej? Na pewno dla wielu jest zwyczajnie kosztuje za dużo, a dlaczego tyle kosztuje możemy dowiedzieć się tutaj - co nie zmienia faktu, że kupując wyrób z tego materiału przy odpowiednim jego użytkowaniu to zakup na lata, dla porównania skaj nie będzie nam służyć tak długo jak zadbana skóra. Produkty ze skóry nie lubią wysokich temperatur, deszczu, środków chemicznych, przemoczenia oraz wszelkich plam, trzeba liczyć się z tym, że niektórych zabrudzeń szczególnie tłustych zabrudzeń, nie będzie można usunąć lub zostaną po nich odbarwienia, których nie doczyścimy.

 

 

gVlQa82VKsx7tZfcBeV5wZkLyBunkhZaNWb4ojqq

 

EKO-SKÓRA czyli SKAJ

Czy eko skóra ma jakieś zalety poza swoją niską ceną? Oczywiście - jest łatwa w utrzymaniu oraz nie wymaga uwagi od użytkownika. Dodatkowo jest odporna na lekkie zabrudzenia. W dodatku jest całkowicie syntetyczna, ale przede wszystkim jest często kilkukrotnie tańsza niż prawdziwa skóra.

Wadą jest mniejsza trwałość od skóry naturalnej, najtańsze rodzaje szybko kruszą się i pękają. Nie jest odporna na niskie temperatury, co również powoduje wykruszanie się i pęknięcia.

 

Nie jest przyjazna alergikom, może powodować uczulenia i podrażnienia u osób ze skórą wrażliwą. Nie jest materiałem oddychającym oraz nie wygląda tak efektownie, jak jej naturalny odpowiednik. Dodatkowo degradacja tego materiału trwa aż do 30 lat.

 

A jak odróżnić skaj od skóry naturalnej? W tym pomoże jeden z naszych wpisów dostępnych tutaj do którego serdecznie zapraszamy.

 

 

eD3q9VVW0ltKrfGuMzOnf_uFSNc7dTA0fm8Rd53s

 

CO WYBRAĆ? SKÓRA NATURALNA CZY EKOLOGICZNA?

Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest jednoznaczna, a jednak rynek mówi coś zupełnie innego. Mianowicie wynika ze sprzedaży odzieży skórzanej oraz ze "skóry" ekologicznej, że skaj ma się bardzo dobrze i sprzedaje się w znacznie większych ilościach niż skóra naturalna.

Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta - cena czyni cuda, ale czy warto? Każdy musi sam odpowiedzieć na pytanie, czy warto płacić za produkt całkowicie naturalny i wysokiej jakości, który będzie służył nam lata czy może zaoszczędzić kilka złotych i wybrać jego syntetyczny odpowiednik na maksymalnie dwa sezony.

Więc warto dopłacić do lepszego produktu, tym bardziej że nasza firma stara się wychodzić naprzeciw potrzebom konsumenta dlatego posiadamy w naszej ofercie produkty tylko i wyłącznie ze skóry naturalnej w stosunkowo niskiej do konkurencji cenie zachowując przy tym nienaganną i najlepszą jakość produkcji i użytych materiałów. A o tym jak dobrać odpowiednią kurtkę, możemy dowiedzieć się TUTAJ z jednego z wpisów na Blogu Tomskór.

 

 

 

Skomentuj

Security code
  • Zarejestruj się

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się z Lub Zresetuj hasło