Nawigacja Bloga

Najnowsze posty

Latest comments

Jak dobrać rozmiar skórzanego paska?

391 Wyświetleń 0 Polubiono

Jak dobrać rozmiar skórzanego paska?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze paska skórzanego? Jak prawidłowo dobrać długość paska? Czym się różni rozmiar paska od długości całkowitej? Czy jeśli zawsze zamawiam pasek o długości 110 cm, to taki powinienem zamówić? Na te oraz pozostałe pytanie znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule.

Na samym początku należy zastanowić się jaki rodzaj paska nas interesuje. W naszym asortymencie znajdziecie zarówno pasek skórzany męski z klamrą automatyczną, jak i klasyczną. Zaletą pasków automatycznych jest płynna regulacja rozmiaru oraz łatwość w samodzielnym skróceniu paska- zazwyczaj występują w szerokości 3,5 cm. Paski klasyczne są zdecydowanie bardziej różnorodne pod kątem szerokości. W sprzedaży są dostępne wąskie skórzane paski damskie do sukienek o szerokości 2 cm, jak i uniwersalne o szerokości 3-3,5 cm oraz paski skórzane do garniturów czy jeansów, charakteryzujące się szerokością 4 cm. Jeśli jesteś zainteresowana/y tematem pasków skórzanych zapraszamy do naszego poprzedniego wpisu JAK WYBRAĆ PASEK DOBREJ JAKOŚCI.

Co znaczy "rozmiar paska"?

Podczas dokonywania zakupu pasków skórzanych w polu rozmiar paska, znajdują się wartości liczbowe, które na pierwszy rzut oka dla osoby niezaznajomionej z tematem mogą się wydawać niezrozumiałe. Podane wartości oznaczają dwie długości: pierwsza z nich dotyczy długość obwodu w pasie, druga oznacza długość całkowitą podaną wraz z klamrą. Dostępne w naszym asortymencie paski skórzane z klamrą na bolec lub klasyczną, zostały stworzone tak, aby pozwolić na, jak największą możliwość regulacji rozmiaru, dzięki umieszczeniu aż 7 dziurek na pasku. Pierwsza wartość, czyli długość obwodu w pasie oznacza długość mierzoną od klamry do środkowej dziurki. Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar wybrać należy zmierzyć swój obwód w biodrach na wysokości, na której najczęściej noszony jest pasek od spodni. Dobrze dobrany rozmiar paska pozwala na regulację rozmiaru aż o 18 cm (3 dziurki do przodu i 3 do tyłu), dzięki temu pasek posiada uniwersalne zastosowanie niezależnie od tego, czy założymy spodnie z wysokim, średnim czy niskim stanem.

Pasek z klamrą klasyczną oraz na bolec

Rozmiar do wyboru oznacza obwód w pasie oraz długość całkowitą paska mierzoną wraz z klamrą. Wyrażany jest w dwóch wartościach np. Rozmiar 80/100 gdzie 80 oznacza obwód w pasie, czyli 80 cm. Wartość 100 oznacza długość całkowitą paska, czyli 100 cm. Uwaga, aby uniknąć pomyłki, podczas wyboru rozmiaru zawsze należy sugerować się obwodem w pasie, a nie długością innego paska. Każdy producent ma swój unikatowy wzór paska, który często różni się od innych rozstawem dziurek, długością klamry itp.

Skórzany pasek z klamrą automatyczną

W przypadku pasków z klamrą automatyczną rozmiar oznaczany jest identycznie jak w przypadku pasków z dziurkami. Jednak paski automatyczne charakteryzują się niezwykłą płynnością rozmiaru, z uwagi na brak dziurek oraz możliwość zapięcia klamry w dowolnym miejscu. Aby dopasować rozmiar, należy zmierzyć swój obwód w pasie i wybrać odpowiedni pasek. Przykład: Jeśli Twój obwód w pasie to 97 cm to wybierz rozmiar 100/120 cm, uzyskasz możliwość swobodnej regulacji paska. Co w przypadku jeśli pasek będzie za długi? Istnieją dwie możliwości: możesz wymienić pasek na rozmiar mniejszy lub skrócić go samodzielnie w domu.

Jak skrócić pasek samodzielnie

Wszystkie skórzane paski męskie oraz damskie zostały wyprodukowane tak aby móc je bezproblemowo dopasować w warunkach domowych. Paski klasyczne mocowane są na śrubę, którą można odkręcić w domu przy użyciu zwykłego śrubokrętu (krzyżakowego lub płaskiego). Natomiast aby zdjąć klamrę automatyczną wystarczy podważyć mocowanie klamry znajdujące się na wewnętrznej stronie paska. Dlatego jeśli skórzany pasek ma być prezentem a nie jesteście pewni jaki rozmiar nosi osoba którą chcecie nim obdarować, najlepiej zdecydować się na troszkę większy rozmiar. Instrukcję jak w prosty sposób skrócić pasek skórzany znajdziecie również tutaj

Jak skrócić pasek skórzany:

Jest to niezwykle proste, należy trzymać się tych kilku prostych kroków:

1. Odkręć śrubę mocującą klamrę do paska
2. Zdejmij klamrę
3. Odmierz odpowiednią długość do przycięcia
4. Skróć pasek o odmierzoną długość
5. Wyznacz w odpowiedniej odległości od krawędzi miejsce na dziurkę
6. Zrób nowy otwór, przez który przejdzie śruba mocująca
7. Skręć całość i ciesz się paskiem w idealnym dla Ciebie rozmiarze

Skomentuj

Security code
  • Zarejestruj się

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się z Lub Zresetuj hasło