Nawigacja Bloga

Najnowsze posty

Latest comments

JAK WYBRAĆ PASEK DOBREJ JAKOŚCI?

16040 Wyświetleń 7 Polubiono

Zastanawiasz się nad zakupem solidnego męskiego paska skórzanego dla siebie lub bliskiej Ci osoby jako świąteczny prezent? Wybierz mądrze i bądź świadomym konsumentem. W tym artykule dowiesz się jaki pasek warto kupić i na co zwracać uwagę wybierając odpowiedni, a przy okazji poznasz rodzaje materiałów, z których wykonywane są paski męskie i to, czym się cechują.

Z JAKIEGO MATERIAŁU WYBRAĆ PASEK?

Wybór materiału, z którego nasz idealny pasek powinien być wykonany, jest jednym z najważniejszych aspektów, który bezpośrednio wpływa na estetykę, wytrzymałość, zastosowanie oraz styl. Materiał definiuje przede wszystkim wygląd paska oraz jego kolor i wykończenie. Jeśli zależy nam na klasyce, podkreślającej prestiż, skóra naturalna będzie idealna, charakteryzuje się oryginalnym i klasycznym wyglądem i świetnie podkreśli przemyślaną stylizację, zarówno tą elegancką, jak i tą nieco bardziej swobodną.

Niezwykle oryginalny skórzany pasek męski z ciętej licowej skóry.
RODZAJE PASKÓW MĘSKICH

Paski parciane - cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją dużą wytrzymałość, casualowy lub militarny styl oraz niską cenę, przez co są uniwersalne i przystępne dla każdego.  Niektóre formy pasków parcianych potrafią być naprawdę ciekawe i eleganckie i wykonane z klasą, znacznie przewyższając pod każdym względem najtańsze alternatywy między innymi ze skaju lub klejonej skóry czy mielonki.

Paski skórzane - chyba najbardziej popularny rodzaj paska, w zależności od stylu i  fasonu paska odpowiednio podkreśla on stylizacje, dodając szyku i elegancji. W większości lub nawet każdej męskiej garderobie możemy znaleźć taki pasek, co jasno podkreśla jak popularny, ale przede wszystkim istotny i niezbędny jest to element męskiego codziennego ubioru.

Paski automatyczne - tzw. automaty występują również w dwóch rodzajach, jako skórzane i parciane. Swoją popularność zawdzięczają między innymi dzięki płynnej regulacji zapięcia w pasie. Jest to główna różnica między paskiem automatycznym a zwykłym paskiem. Charakterystyczne dla tych pasków są dość masywne i oryginalne klamry i same fasony pasków, które również odbiegają wyglądem od standardowych pasków skórzanych.

Paski dwustronne - ciekawa alternatywa dla klasycznych pasków skórzanych. Taki pasek posiada dwa różne kolory lub inne wykończenia skóry od strony zewnętrznej i wewnętrznej. Klasyką koloru tego rozwiązania jest czerń w zestawieniu z granatem lub brązem lub z jednej strony skóra gładka a z drugiej perforowana lub tłoczona. Paski wysokiej jakości posiadają odpowiednio barwioną i wykończoną tzw. mizdrę - wewnętrzną część skóry, z której został zrobiony pasek, która posiada inny kolor niż tzw. lico - zewnętrzna część skóry.

Brązowy pasek męski z oryginalnej tłoczonej skóry licowej z masywną klamrą.
CZY PORZĄDNY PASEK MĘSKI JEST ZE SKÓRY?

Porządny pasek męski jest ze skóry, prawda? Oczywiście, że tak. Jest tylko jeden mały problem, niestety na rynku pojawia się coraz więcej wyrobów skóropodobnych lub takich, które zawierają jej śladowe ilości lub co gorsza skaj nazywa się “skórą” tylko ekologiczną. Dodatkowo w opisach produktów widoczne jest coraz większe dzieło marketingowego szatana i jawne wprowadzanie klienta w błąd. W większości możemy wyczytać “100% skóra”, materiał dominujący: skóra lub do produkcji użyto skóry naturalnej i inne tego typu zwroty rzekomo potwierdzające autentyczność wyrobu skóropodobnego. To wszystko prowadzi do błędnych wniosków, ponieważ klient po kilku takich nieudanych zakupach jest przekonany, że skóra nie jest tak dobra jak nam się wydawało i że jest tak samo wytrzymała jak skaj, albo co gorsza, że skaj jest teraz tak dobry jak prawdziwa skóra naturalna tylko jest bardziej ekologiczny. Nic bardziej mylnego, skóra naturalna jest dobra, a nawet jeszcze lepsza, a skaj jest i zawsze był materiałem nieekologicznym i nieprzyjaznym dla środowiska i człowieka. Jest również bardzo nietrwały w porównaniu z prawdziwą skórą naturalną. Dalsza część artykułu pomoże dokonać świadomego zakupu, z którego będziemy zadowoleni na długie lata.

Granatowo-niebieski tłoczony pasek męski z masywną klamrą.JAK POZNAĆ SKÓRZANY PASEK WYSOKIEJ JAKOŚCI

Przede wszystkim jest wykonany z jednego kawałka skóry, licowej dzięki czemu zachowa strukturę włókien materiału i ich naturalne właściwości. Będzie wycięty z odpowiedniego obszaru błamu skóry. Na jego zewnętrznej stronie widoczne będzie lico skóry a od wewnętrznej mizdra - spodnia część skóry, co będzie świadczyć, że został wykrojony w całości z jednego kawałka i nie był klejony. Najlepsze paski wycinane są z kruponu i karku, wtedy mamy pewność, że skóra jest odpowiednio wytrzymała i szlachetna. Zwykle taki pasek nie będzie posiadał dodatkowych przeszyć wzdłuż jego krawędzi, co często świadczy o łączeniu dwóch elementów skóry. Pasek nie będzie zbyt sztywny, skóra zachowa swoją elastyczność i w pewnym stopniu miękkość oraz delikatność. Jego kraje w zależności od stylu i szlachetności użytej skóry są odpowiednio malowane lub nie będą wykańczane w żaden sposób. Rzemieślniczy kunszt podkreśla wykończenie takiego paska na surowo lub co się częściej spotyka, kraje będą idealnie gładkie pomalowane w kolorze paska lub innym w zależności od stylu. Klamra takiego paska powinna być wykonana z odlewu, dzięki czemu jest masywniejsza niż najtańsze klamry, przez co też jest bardzo solidna. Istotne jest dobre wykończenie klamry, co dodaje szlachetności i odpowiednio podkreśla wyjątkowość takiego paska.  Niestety w parze z wysoką jakością idzie też wyższa cena za taki pasek. Jednak kiedy zwrócimy uwagę na aspekty poniżej, szybko okaże się, że taki pasek jest zdecydowanie wart swojej ceny i ostatecznie pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale czas i nerwy, kiedy wyrzucimy kolejny tandetny pasek.

CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ TANDETNY PASEK

Tandetny pasek można rozpoznać przede wszystkim materiale użytym do jego produkcji. Najczęściej będzie on wykonany ze skaju lub innych syntetycznych surowców, może być też klejony z dwóch kawałków, gdzie jedną część stanowi na przykład “mielonka” czyli zmielona skóra z klejem gdzie wypełnienie stanowi często tektura. Zdarza się, że taki pasek z mielonki niestety przez liczne grono sprzedawców zostaje szumnie nazwany “skórzanym” niestety, jest to tylko tani chwyt marketingowy. Taki pasek wygląda dobrze, ale tylko na pierwszy rzut oka i przez krótki okres czasu. Po dłuższym użytkowaniu zacznie rozwarstwiać się, strzępić, pękać aż się złamie lub urwie całkowicie w miejscu zapinania, lub zgięcia. Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto inwestować pieniędzy i czasu w takie paski tym bardziej, że obecne ceny lepszych pasków nie są zbyt wygórowane. Uważam również, że warto dołożyć do produktu, za którym stoi wysoka jakość i wytrzymałość. Często porządny pasek skórzany to zakup na długie lata, a nie na sezon lub nawet kilka miesięcy intensywnego użytkowania. Więc nie warto sugerować się najniższą ceną  i słowem “skóra” w opisie czy tytule produktu jak to robi większośc Klientów na popularnych serwisach aukcyjnych.

MOŻE PASEK SKÓRZANY Z DWOINY?

Popularne na naszym rynku są zwykłe paski niższej jakości, które nadają się do użytku. Będą wykonane również ze skóry, ale z jej mniej szlachetnego rodzaju, czyli z dwoiny zwykle bydlęcej. Jest to mniej wytrzymała część skóry, stanowiąca często odpad po skórze licowej co bezpośrednio przekłada się na niższą cenę takiego produktu. Jeśli taki pasek jest wycięty w całości z błamu skóry i został odpowiednio wykończony oraz nie był klejony,  jest szansa, że posłuży nam dłuższy okres czasu. Jednak trzeba mieć na uwadze, że taki pasek nie będzie tak wytrzymały, jak ten wykonany ze skóry licowej i szybciej się zużyje.

Klasyczny pasek skórzany męski w brązowym kolorze.PASKI SKÓRZANE FIRMY TOMSKÓR

Nasza firma wychodząc naprzeciw potrzebom rynku i naszych Klientów, tworzy niezwykłe paski skórzane wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Staramy dobierać najlepsze i najciekawsze skóry oraz klamry wysokiej jakości, tak aby całość tworzyła idealne połączenie dające poczucie komfortu i prestiżu użytkowania takiego paska. Niepowtarzalne kolory czy tłoczenia skór użytych do produkcji to nasz znak rozpoznawczy, ale najlepiej żebyś przekonał się o tym sam kupując nasz pasek.

Dodatkowo z okazji zbliżających się świąt przygotowaliśmy niepowtarzalną ofertę na nasze paski skórzane, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą galanterii skórzanej:

https://tomskor.pl/15-galanteria
Skomentuj

Security code
  • Zarejestruj się

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się z Lub Zresetuj hasło