Nawigacja Bloga

Najnowsze posty

Latest comments

Ile kosztuje kurtka skórzana i dlaczego?

7295 Wyświetleń 7 Polubiono

 

 

 

Cena kurtki skórzanej jest dość istotną kwestią a dla wielu na pewno najważniejszą i to nie tylko ze względu na zasoby naszej kieszeni. Jej zakres w tym przypadku okazuje się bardzo szeroki, a sama cena może być dla nas wartościową informacją i pomóc przy wyborze odpowiedniej kurtki wysokiej jakości, z której zakupu będziemy cieszyć się latami.

 

 

 

kzcWywrIfOwcy7CKeMPud5tEbtKPhQ8dxcyly3o7

 

 

 

Kurtka skórzana za 200 zł

Spotkamy kurtki ze skóry nawet za niecałe 200 zł, ale kupowanie kurtek z najniższego pułapu cenowego mija się z celem, ponieważ ich wykonanie i ogólna jakość pozostawia wiele do życzenia. A równie szybko przekonamy się, że nie był to udany zakup. Ostatecznie nie będziemy zadowoleni, kiedy pierwsze szwy się rozejdą lub pojawią się po niedługim czasie odbarwienia przez źle wygarbowaną, lub nieodpowiednio zakonserwowaną skórę. Widoczne mogą być od razu po zakupie niedoróbki produkcyjne, błędy w odszyciu, wystające nitki lub nawet poprute elementy czy nawet źle wszyta kiepskiej jakości podszewka. Często takie kurtki szyte są tam, gdzie jest najtaniej i najszybciej, co za tym idzie, jakość produkcji znacznie spada, więc kurtka niestety nie będzie zakupem na lata. Niektórzy stosują do tego kawałki skór, które nasza firma uznałaby za odpad, wiec dlatego należy wystrzegać się najniższej półki cenowej. Warto również sprawdzać dokładnie kraj produkcji czy pochodzenia kurtki skórzanej, ponieważ jak się okazuje, coraz więcej nawet głównych producentów ucieka się do tego typu praktyk. Przenosząc produkcję do wschodnich krajów, obniżając koszty produkcji, a to wszystko wpływa negatywnie na jakości.

 

Te same kurtki różne ceny

W naszym sklepie internetowym tomskor.pl możemy spotkać się z sytuacją, że widzimy na pierwszy rzut oka niemalże identyczne kurtki, tego samego fasonu i kroju, a nawet koloru, jedyna różnica to właśnie cena. Więc dlaczego jedna kurtka kosztuje około 400 zł a druga niemalże identyczna już 700 zł a kolejna 1500 zł? Sama cena uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Takimi jak przede wszystkim marka, marża, koszty produkcji, jakość wykonania, złożoność kroju czy kraj pochodzenia, ale wśród nich jest jeden niemalże najważniejszy czynnik. Jest nim rodzaj skóry, z którego została wykonana kurtka. W przypadku tańszych kurtek skórzanych warto sprawdzić, czy rzeczywiście wykonane są ze skóry, oraz czy nie jest to jakieś tworzywo sztuczne z domieszką skóry naturalnej.

 

Rodzaj skóry a cena

Jakie rodzaje skór możemy spotkać w kurtkach skórzanych wiemy już z poprzedniego wpisu na blogu - do którego serdecznie zapraszam w ramach zapoznania lub przypomnienia. A wracając do kwestii ceny, to właśnie rodzaj skóry i jej ilość potrzebna do wykonania danego fasonu determinuje w największym stopniu cenę ostateczną danego egzemplarza. Dlatego cena “takiej samej” kurtki wykonanej w obu przypadkach ze skóry licowej, ale w pierwszym ze szlachetnej skóry nubukowej, a w drugim z wytrzymałego zamszu gładkiego będzie różniła się dwukrotnie. I jest to całkowicie normalne, ponieważ proces produkcji obu rodzajów tych skór jest diametralnie inny i różni się znacznie nakładem pracy i stopniem złożoności produkcji, stąd naturalna prawie dwukrotna różnica w cenie.

 

Więc za co płacimy?

Poza wspomnianym już rodzajem i ilością potrzebnej skóry kolejną kwestią jest sama marka, za którą płacimy współmiernie do prestiżu idącego za daną firmą. Niekiedy to właśnie marka dyktuje główną składową ceny. Płacimy również za wieloletnie doświadczenie i jakość krajowej pewnej produkcji, która w przemyśle skórzanym odgrywa kluczową rolę. Również za wysokiej jakości materiały oraz niezawodne i najlepsze na rynku zaplecze maszynowe niezbędne do uszycia ekskluzywnej kurtki skórzanej zapewniające wieloletnią trwałość i komfort użytkowania. Firma Tomskór szyje odzież skórzaną dla wielu dużych i znanych w Polsce i zagranicą firm, które z powodzeniem narzucają na nasze produkty swoje wysokie marże i ceny. Ciesząc się przy tym dużym zainteresowaniem ale przede wszystkim zadowoleniem klienta i tym, że mogą zaoferować ekskluzywny produkt najwyższej jakości.

 

 

To czy warto płacić za skórę, powinniśmy wiedzieć sami, jednak pomocą może okazać się poprzedni wpis na blogu, na który serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Skomentuj

Security code
  • Zarejestruj się

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się z Lub Zresetuj hasło