Nawigacja Bloga

Kategorie Bloga

Ostatnie wpisy

Kompleksowa pielęgnacja kurtek skórzanych oraz odzieży skórzanej - środki do pielęgnacji i konserwacji - Część 2

245 Views 5 Liked

 

 

Jak dbać i pielęgnować skórzaną kurtkę?

Przede wszystkim należy najpierw sprawdzić, z jakiego rodzaju skóry wykonana jest kurtka, ponieważ właśnie od jej rodzaju zależy sposób jej pielęgnacji. Stosowanie nieodpowiednich metod pielęgnacji lub środków czyszczących może doprowadzić do zmniejszenia trwałości skóry i pogorszenia jej wyglądu lub nawet uszkodzenia.

 

 

y0dvKDGZkECxgaqgCVvwZoG8hLBlfz9wYmhxIwd8

 

 

 

Jakie środki stosować do pielęgnacji?

 

Skóra licowa - zamsz gładki

 

 

CGOko2b8MHI9nNiJWNLQkOl31PrVbIg3NNZxuwB2

 

 

 

Skóry licowej się nie pierze, nie czyści chemicznie oraz nie prasuje. Można delikatnie przetrzeć wilgotną, nieprzemoczoną szmatką, lub przeczyścić specjalną szczotką do skóry.

W przypadku takiej potrzeby najlepszym rozwiązaniem jest oddanie ubrania do zakładu profesjonalnie zajmującego się czyszczeniem skóry.

Jednym z niektórych środków do pielęgnacji, którego możemy użyć to Nanoprotektor - środek tworzy specjalną powłokę hydrofobową, która zapobiega wchłanianiu i przesiąkaniu wody i wilgoci przez skórę, co pozwala na zachowanie idealnego wyglądu skóry bez ryzyka jej nadmiernego przemoczenia.

 

Skóra jagnięca - stosowana w największej ilości naszych produktów

 

 

 

laLK9X7uJYyBVEdFTl0kyUkFxe9oAlZVmiW9GpP8

 

 

 

Skóry nie czyści się chemicznie,nie prasuje i nie pierze. Można delikatnie przetrzeć wilgotną szmatką.

Niektórymi środkami do pielęgnacji, których możemy użyć to:

DELICATE CREME - specjalny krem do skóry o delikatnej konsystencji na bazie naturalnych wosków, który pielęgnuje skórę, odpowiednio ją odżywiając i przywracając naturalny połysk. Przywraca nasycony kolor skóry, utrwalając go.

Dostępny jest w naszym sklepie w 3 rodzajach: bezbarwny i uniwersalny do każdego koloru skóry, czarny dedykowany do czarnego koloru skóry oraz granatowy dedykowany skórze w odcieniach granatu. Czarny i granatowy krem zawierają barwnik, który przywraca i utrwala kolor. Zaleca się stosowanie miejscowe na odzieży skórzanej w okolicy przetarć i odbarwień.

BALSAM FOR LEATHER - specjalny bezbarwny balsam do pielęgnacji skór na bazie naturalnych wosków i wyselekcjonowanych oraz dedykowanych olejków. Czyści i odżywia skórę, odpowiednio ją natłuszczając i konserwując. Zalecany do regularnego użytku i stosowania na całej powierzchni odzieży.

 

 

ii00PEUp_w4-nen44h1lWh93Udua6RxqKNjJnLHZ

 

 

Nanoprotektor - środek tworzy specjalną powłokę hydrofobową, która zapobiega wchłanianiu i przesiąkaniu wody i wilgoci przez skórę, co pozwala na zachowanie idealnego wyglądu skóry bez ryzyka jej nadmiernego przemoczenia.

Dla uzyskania najlepszego i najtrwalszego efektu można używać wszystkich środków. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować wszystkich środków w tym samym czasie a w odstępie kilku dni.

 

 

 

CD01vCdPKnJugF17AyXImn7T6H5eqorOPPbjLwAS

 

 

 

Zaleca się zastosowanie środków w odpowiednich kilkudniowych odstępach czasu czasu. Dla przykładu w jednym dniu użyjemy kremu do skóry, kolejno w odstępie kilku dni balsamu oraz na koniec po kolejnych kilku dniach zabezpieczymy całości Nanoprotektorem. Kolejność oraz odstępy czasowe są bardzo istotne. Jednak do regularnej pielęgnacji wystarczy sam balsam.

Skóra szlachetna typu nubuk (nubuck) / welur

 

 

 

mmpwJFtSGWICGdTf3la-I7N92cONK9AQ__g8hyU3

 

 

 

Nubuk to najszlachetniejsza i najdelikatniejsza odmiana skóry jest niezwykle przyjemna i delikatna w dotyku i posiada niepowtarzalny matowy wygląd, ale idzie za tym szczególne traktowanie tego rodzaju skóry.

Czyszczenie opiera się na użyciu specjalnej szczotki do skóry z miękkim włosiem z powodu jej niezwykłej delikatności. Można wspomóc się wilgotną i miękką szmatką, unikając mocnego tarcia, które może niszczyć i odbarwić jego delikatny meszek.

 

 

VhJU4mpN8cGjNxy5jG1E2eT_Nck4bJ-TIoSpd8pp

 

 

 

Nubuku się nie natłuszcza i nie stosuje się nieodpowiednich środków czyszczących Można oddać produkty z tej skóry do czyszczenia tylko i wyłącznie do wyspecjalizowanego zakładu, zajmującego się profesjonalnie czyszczeniem skór typu nubuk/welur.

Środek, którego można bezpiecznie używać na skórze typu nubuk to nanoprotektor, który zapobiega przemoknięciu skóry i wchłanianiu wilgoci tworząc warstwę hydrofobową zabezpieczającą przed wilgocią.

Regularne szczotkowanie nubuku znacznie poprawia jego wygląd i powoduje ujednolicenie koloru przez odpowiednie uczesanie drobnego włosia. Czesanie pomaga wybrać zabrudzenia ze skóry i usunąć niegroźne plamy czy przebarwienia.

Szczególnie uważać trzeba na tłuste plamy, których usunięcie z nubuku może okazać się niemożliwe.

Stosując jakiekolwiek inne środki do pielęgnacji skóry, upewnij się, że są one wysokiej jakości oraz dedykowane i bezpiecznie dla rodzaju skóry, na której będą zastosowane.

Pielęgnowana w odpowiedni sposób skóra odwdzięczy się wieloletnim i nienagannym wyglądem oraz jeszcze dłuższą trwałością. Dlatego warto wiedzieć jak o nią odpowiednio zadbać i robić to regularnie.

 

2GNgx1F3mFB6DnpQ9lNlEJqAS6OIm1wuTd9KPPMV

 

 

W naszej ofercie można znaleźć skuteczne środki wysokiej jakości do pielęgnacji skóry w atrakcyjnych cenach. Koniecznie zadbaj o swoją kurtkę już dziś i zapoznaj się  ofertą.

 

Tags : Pielegnacja, Skora
Posted in: O SKÓRZE, DLA KLIENTA

Facebook comment