Nawigacja Bloga

Kategorie Bloga

Ostatnie wpisy

Jak dbać o kurtkę skórzaną - jak pielęgnować odzież ze skóry i zachować jej idealny wygląd przez długi czas? Część 1

269 Views 6 Liked

 

 

 

 

Skóra naturalna wśród wielu zalet i niepowtarzalnych cech posiada też aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę tak, aby cieszyć się jej wyglądem i trwałością przez wiele długich lat.

 

 

C6V0NxT81R5F03SfnweyEeWCOx9x4Zx1E4p8hodX

 

 

Czego nie mogę?

Skóra nie lubi wody a dokładniej jej nadmiaru i przemoczenia. Bardzo trudno po przemoczeniu doprowadzić ją do pierwotnego stanu a często okazuje się to niemożliwe. Dlatego nie zaleca się używania odzieży skórzanej na deszczu.

Jeżeli jednak zdarzyło się tak, że skóra zamokła, nie wolno jej suszyć na grzejniku lub jakkolwiek narażając ją na zbyt wysoką temperaturę. Takie suszenie powoduje deformacje kroju i odkształcenia. A wystarczy ją odwiesić na wieszak i czekać aż wyschnie w temperaturze pokojowej.

 

 

xjpdygIp6GxjtaTUIeL711WiNAyTPCBPVadCpdMk

 

 

Absolutnie nie zaleca się prania w pralce czy suszenia - takie czynności niszczą skórę i garbowanie, powodując nieodwracalne uszkodzenia i odbarwienia.

Zbyt wysoka temperatura i bezpośrednia ekspozycja na ostre światło słoneczne przez długi czas również nie jest wskazana i po dłuższym czasie może prowadzić do powolnego blaknięcia koloru.

Uważać trzeba również na kurz, ponieważ, gdy wniknie on w materiał, trudno jest go usunąć i wyczyścić, dlatego zaleca się stosowanie pokrowców ochronnych i konserwacje skóry.

 

 

 

aK5VA-jO87Vvv0uTv3bNaer4DF9hlpBRok2Ie2F5

 

 

Jak należy użytkować?

 

Kurtkę powinno się wieszać na wieszaku, który zachowuje prawidłową formę skóry, ponieważ po dłuższym czasie wiszenia na haczyku za sam materiał albo rzuceniu na fotel czy łóżko na skórze pojawią dodatkowe zagniecenia, których możemy już nie usunąć.

 

 

 

aBnSn1xiaHYLk53rfktH1LWz_JdoHf9ppOJOKpxV

 

 

Kolejnym aspektem, na który trzeba uważać użytkując odzież skórzaną, to wszelkiego rodzaju plamy po sokach, napojach i po jedzeniu. Jeśli zdarzy się nam jednak poplamić naszą ulubioną kurtkę, to w takim przypadku musimy szybko reagować, ponieważ jeśli taka plama zaschnie, to będzie praktycznie nie do usunięcia. Warto również wspomnieć, że spryskanie perfumami lub narażenie skóry na inne środki na bazie alkoholu i rozpuszczalników, odbarwią bezpowrotnie skórę.

 

p49NcVovpNysu3xGhQu-_DIm2dhiatCrH1d9i9xU

Jak czyścić skórę?

Czyścić takie plamy możemy tylko i wyłącznie wilgotną i miękką szmatką, nie dopuszczając do przemoczenia skóry. Najgorsze co możemy zrobić to użyć nieodpowiednich środków chemicznych, detergentów czy rozpuszczalników, które bezpowrotnie odbarwiają skórę.

Po udanym czyszczeniu w przypadku gdy nie powstało odbarwienie, można dla poprawienia efektu użyć balsamu i delikatnie go wetrzeć w miejsce poplamienia co natłuści i odświeży skórę.  

W przypadku gdy po wysuszeniu zostanie odbarwienie na skórze, należy zastosować na to miejsce krem koloryzujący o odpowiedniej barwie, a następnie po 2 dniach użyć balsamu do skóry.

 

 

Polecamy zapoznanie się z drugą częścią poradnika, aby móc przeprowadzić czyszczenie. LINK TUTAJ

Tags : Pielegnacja, Skora
Posted in: O SKÓRZE, DLA KLIENTA

Facebook comment